Aktualności

Poszukiwania mieszkańca DPS-u zakończone. Mężczyzna odnalazł się w Nowym Sączu

Data publikacji 29.07.2022

Wczoraj w okolicach Jeziora Rożnowskiego sądeccy policjanci, wspierani przez służby ratownicze, prowadzili intensywne poszukiwania zaginionego mieszkańca Domu Pomocy Społecznej. Mężczyzna odnalazł się dzisiaj rano na terenie Nowego Sącza.

28 lipca br. godzinach porannych łososińscy policjanci przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 41-letniego mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Zbyszycach. Z uwagi na stan psychofizyczny mężczyzny funkcjonariusze zarządzili poszukiwania pierwszej, najwyższej kategorii. Wszystkie służby zostały postawione w stan gotowości i już przed południem rozpoczęły się działania w terenie oraz na wodach Jeziora Rożnowskiego. Oprócz policjantów z Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej, Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu i Sezonowego Posterunku Wodnego Policji w Rożnowie, w akcję włączyli się również strażacy Państwowej Straży Pożarnej, druhowie ochotniczych straży pożarnych z Gródka nad Dunajcem, Przydonicy, Jelnej i Rożnowa, a także ratownicy WOPR i GOPR. Poszukiwania zakończyły się około godziny 18.
Dzisiaj, tj. 29 lipca br. miały być kontynuowane, również z wykorzystaniem drona, ale w godzinach porannych policjanci otrzymali informację, że zaginiony mężczyzna odnalazł się na terenie Nowego Sącza. Jego życiu nic nie zagraża.

  • samochód terenowy straży pożarnej z quadem na przyczepie
  • zbiórka przed rozpoczęciem działań w terenie -  samochody służbowe Policji i straży pożarnej oraz przedstawicele służb ratowniczych
  • policjant posterunku wodnego prowadzi poszukiwania z łodzi
Powrót na górę strony