Aktualności

Bocheńscy kryminalni zatrzymali sprawców kradzieży dokonywanych w perfumeriach na terenie dwóch województw 

Data publikacji 17.08.2022

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali czterech mieszkańców Tarnowa, którzy  w grudniu 2021 roku, dokonali kradzieży w perfumeriach zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego i podkarpackiego. Wartość skradzionego przez nich towaru oszacowano na prawie 11 tysięcy złotych. Mieszkańcy Tarnowa usłyszeli zarzuty kradzieży. 

W grudniu 2021 roku, w perfumeriach zlokalizowanych w: Bochni, Brzesku, Rzeszowie, Pilznie, Dębicy, Tarnowie, Dąbrowie Tarnowskiej, Żabnie oraz Krakowie odnotowano szereg kradzieży. Ze sklepów znajdujących na terenie województwa małopolskiego i podkarpackiego znikały w tym czasie drogie markowe perfumy, co narażało te miejsca na wysokie starty finansowe.


Czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców kradzieży dokonywanych na terenie powiatu bocheńskiego, podjęli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Funkcjonariusze zbierając niezbędne materiały w sprawie ustalili, że ta sama grupa osób, która okradła perfumerię w Bochni odpowiedzialna jest za liczne kradzieże w perfumeriach w kilku innych miastach na terenie województwa małopolskiego i podkarpackiego.

Kryminalni wykonali szereg czynności, dzięki którym udało im się ustalić tożsamość sprawców. Na początku br. do sprawy zatrzymano trzech z czterech mężczyzn odpowiedzialnych za kradzieże. To mieszkańcy Tarnowa - 31-latek, 29-latek oraz 33-latek. Ostatni z mężczyzn, 30-latek również pochodzący z Tarnowa, został zatrzymany w czerwcu. Cała czwórka przyznała się do winy, a prokuratura Rejonowa w Bochni postawiła im zarzuty kradzieży.
 

Powrót na górę strony