Aktualności

Policyjne działania „ALKOHOL I NARKOTYKI” w Małopolsce

Data publikacji 14.09.2022

Małopolscy policjanci przebadali ponad 15 tys. kierujących na zawartość alkoholu w organizmie podczas cyklicznie prowadzonych działań „ALKOHOL I NARKOTYKI” w bieżącym roku.

W poniedziałek 12 września br. w godzinach od 6.00 do 9.00 małopolscy policjanci przeprowadzili kolejne wojewódzkie działania „ALKOHOL I NARKOTYKI”, których efektem było ujawnienie 30 kierujących prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu oraz 1 pod wpływem narkotyków.
Jazda pod wpływem alkoholu i narkotyków jest skrajnie nieodpowiedzialna i bardzo niebezpieczna. Kierujący w takim stanie są zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. 
Takie działania prowadzimy cyklicznie, przynajmniej raz w miesiącu, w całym województwie. Przy czym, niezależnie od tej akcji, policjanci sprawdzają trzeźwość podczas bieżących kontroli drogowych.  
W ciągu 8 miesięcy 2022 roku w Małopolsce, podczas akcji „alkohol i narkotyki” oraz podczas rutynowych kontroli  ujawniono 1507 kierujących prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu oraz 355 pod wpływem narkotyków. W tym czasie nietrzeźwi kierujący spowodowali 128 wypadków, w których 4 osoby zginęły, a 152 zostało rannych. 
Przypominamy, że kierowanie pod wpływem alkoholu zawsze wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy i uniemożliwieniem dalszej jazdy.
 

Powrót na górę strony