Aktualności

Policjanci z Gorlic oddali krew dla potrzebujących

Data publikacji 25.11.2022

W czwartek 24 listopada br., z inicjatywy Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach w ramach akcji „103 litry krwi na 103 rocznicę powstania Policji” odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Funkcjonariusze oddawali to, co najcenniejsze dla ratowania ludzkiego życia.

To już trzecia w tym roku akcja zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach. W czasie każdej z tych akcji pozyskano po kilkanaście litrów krwi. Każdego dnia krew ratuje ludzkie życie i jest niezwykle istotna dla poszkodowanych w wypadkach drogowych, osób przewlekle chorych i innych, którzy ze względu na stan zdrowia potrzebują tego cennego daru. W ostatni czwartek od wczesnych godzin rannych do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gorlicach zgłaszały się osoby chcące podzielić się tym życiodajnym płynem. Byli to się zarówno funkcjonariusze, jak i sympatycy gorlickiego policyjnego klubu honorowych dawców krwi. Do akcji przystąpiły 43 osoby, z tego 37 osób oddało krew, co łącznie dało ponad 16 litrów krwi.  
Akcja mundurowych to przede wszystkim chęć niesienia pomocy osobom potrzebującym, ale również promowanie idei honorowego krwiodawstwa. Pamiętajmy, że nasza krew może uratować komuś życie. Dlatego zachęcamy wszystkich do podzielenia się tą cenną cząstką siebie. Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach zaplanował już kolejne takie akcje, które odbędą się w 2023 roku.
 

Powrót na górę strony