Aktualności

Wypadek na hulajnodze elektrycznej. Apel o korzystanie z kasków

Data publikacji 10.05.2023

Wczoraj (09.05.br.), tuż po godzinie 17 służby ratunkowe interweniowały w Kętach na ulicy Kęckie Góry Północne, gdzie doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem kierowcy hulajnogi elektrycznej.

Jak wstępnie ustalili policjanci, mieszkaniec Kęt wezwał służby ratunkowe do leżącego na ulicy nieprzytomnego mężczyzny z urazem głowy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że obok rannego znajduje się hulajnoga elektryczna. Poszkodowany został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala.  Pod opieką medyków mężczyzna odzyskał przytomność. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że jest to 52 – letni mieszkaniec gminy Kęty. Mężczyzna oświadczył, że jadąc na hulajnodze elektrycznej, stracił równowagę, w wyniku czego upadł na jezdnię. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługują świadkowie zdarzenia. Powiadomili oni służby ratunkowe i udzielili pierwszej pomocy rannemu mężczyźnie.

Pamiętajmy, aby dla własnego bezpieczeństwa (przepisy ich nie wymagają) podczas jazdy na rowerze czy hulajnodze zakładać na głowę kask ochronny. W razie upadku lub potrącenia kask ochronny uchroni głowę przed poważnym urazem, a może nawet uratować życie.

Powrót na górę strony