Aktualności

Okradli 93-latkę z Oświęcimia pod legendą kontroli instalacji gazowej

Data publikacji 14.06.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu poszukują dwóch mężczyzn, którzy okradli seniorkę. Złodzieje do mieszkania weszli pod pretekstem zleconej kontroli instalacji gazowej.

Wczoraj (13.06.br.) tuż po godzinie 9, do mieszkania 93 – latki w Oświęcimiu zapukali dwaj mężczyźni. Zasugerowali oni, że wykonują zlecenie spółdzielni mieszkaniowej dotyczące kontroli instalacji gazowej. Kobieta wpuściła ich  do mieszkania. Sprawcy, wykorzystując chwilę nieuwagi starszej pani,  z jednej z szafek skradli pieniądze w kwocie tysiąca złotych.
Policjanci poszukują sprawców i apelują o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi. Apelujemy  zwłaszcza do seniorów o rozwagę i ostrożność w kontakcie z osobami obcymi. Wizyty przedstawicieli danej instytucji można weryfikować, dzwoniąc do odpowiedniego biura. Mieszkańców prosimy o reagowanie w przypadku takich podejrzanych osób chodzących od mieszkania do mieszkania i dzwonienie na numer alarmowy 112.   Ostrzeżenia należy również przekazywać seniorom w swoich rodzinach, tak aby potrafili odpowiednio postąpić w podobnych sytuacjach.

Powrót na górę strony