Aktualności

Informacja

Strona posiada nowszą wersję

Kliknij tutaj, aby przejść dalej

Oświęcimski dyżurny na rowerze ścigał sklepowego złodzieja

Data publikacji 11.07.2023

Dyżurny oświęcimskiej komendy Policji podczas wycieczki rowerowej zatrzymał złodzieja sklepowego. Mężczyzna z półki sklepowej skradł dwa piwa, a następnie zaczął uciekać. Dzięki reakcji policjanta amator cudzego mienia skradzionym trunkiem cieszył się tylko kilka minut.

W sobotę (8.07.2023) tuż po 17 dyżurny oświęcimskiej komendy Policji aspirant sztabowy Tomasz Kajdas wraz z żoną i dzieckiem przejeżdżali na rowerach oświęcimską Starówką. W pewnej chwili zauważyli, że z jednego ze sklepów spożywczych wybiega mężczyzna, a za nim ekspedientka, która krzyczała,  że to złodziej.

Policjant, dysponując rowerem, natychmiast podjął pościg za sprawcą. Po kilku chwilach zatrzymał uciekiniera, przy którym znalazł dwie butelki piwa. Na miejsce wezwał policyjny patrol, któremu przekazał złodzieja oraz odzyskane mienie. Następnie dyżurny ponownie wsiadł na rower i razem z rodziną kontynuował wycieczkę rowerową.

Policyjna służba uczy czujności, umiejętności szybkiego wyciągania wniosków i reagowania. Aspirant sztabowy Tomasz Kajdas jest mieszkańcem Oświęcimia. Do służby w Policji wstąpił 21 lat temu, a od siedmiu lat pełni służbę w Zespole Dyżurnych Wydziału Sztab w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Powrót na górę strony