Aktualności

Włamywacz pod nieobecność właścicieli pomieszkiwał w ich domu  

Data publikacji 14.07.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie zatrzymali 32-latka, który w powiecie krakowskim włamał się do jednego z tamtejszych domów. Mężczyzna, korzystając z nieobecności właścicieli posesji… pomieszkiwał tam przez kilka dni. Przez ten czas zdołał opróżnić barek. Okazało się też, że budynek jest zabytkiem, więc prócz zarzutu kradzieży z włamaniem i naruszenia miru domowego, podejrzany usłyszał zarzut uszkodzenia zabytkowego budynku. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu, 7 lipca br., policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w powiecie krakowskim. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zastali właścicieli obiektu, którzy oświadczyli, że tego dnia, po kilkudniowej nieobecności przyjechali na teren swojej niezamieszkałej posesji, gdzie ujawnili uszkodzone tylne drzwi wejściowe do budynku. Gdy weszli do środka zastali nieznanego im mężczyznę, który na ich widok przestraszył się i oznajmił, że wynajął tu pokój, po czym zerwał się zabierając swoje rzeczy i uciekł.

Okazało się, że mężczyzna w  czasie swojego nielegalnego pobytu opróżnił barek, wypijając 7 butelek różnego rodzaju alkoholu. Starty oszacowano na kwotę 1400 złotych. Śledczy z zabierzowskiego komisariatu wykonali oględziny obiektu zabezpieczając ślady, a patrole penetrowały pobliski teren, poszukując włamywacza na podstawie opisanego wizerunku. Po kilku godzinach, w tej samej miejscowości, funkcjonariusze odnaleźli  mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy.

Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna był pijany, miał 0,9 promila alkoholu. Został zatrzymany a kolejnego dnia, po wytrzeźwieniu, 32-latek w Prokuraturze Rejonowej Kraków – Prądnik Biały usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, naruszenia miru domowego oraz uszkodzenia zabytkowego obiektu.

Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat wiezienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.
 

Powrót na górę strony