Aktualności

Podsumowanie akcji „Alkohol i narkotyki” w powiecie wadowickim

Data publikacji 19.09.2023

Policjanci ruchu drogowego z Wadowic przebadali 670 kierujących na zawartość alkoholu w organizmie podczas prowadzonych wczoraj działań pn. „Alkohol i narkotyki”.

Policjanci z wadowickiej drogówki kontrolowali wczoraj trzeźwość uczestników ruchu drogowego w ramach wojewódzkich działań „Alkohol i narkotyki”, które zostały zrealizowane na terenie powiatu wadowickiego. Głównym założeniem prowadzonej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, bądź pod wpływem narkotyków. 

Mundurowi sprawdzili trzeźwość 670 kierujących, wśród których dwóch było w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z nich, kierujący peugeotem, został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej. Siedzący za kierownicą 43-latek miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Natomiast w Bachowicach, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę renault, który również prowadził pojazd „na podwójnym gazie”.  

Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie 32-latka 0,6 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali obu kierowcom prawo jazdy. Mężczyznom za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. 

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bądźmy czujni, gdyż od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców. 

Powrót na górę strony