Aktualności

Złodziej sklepowy zatrzymany

Kryminalni z Komisariatu Policji w Słomnikach namierzyli i zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który okradł dwa sklepy na terenie Kocmyrzowa. Łupem sprawcy padły artykuły spożywcze, przemysłowe, chemiczne oraz elektronarzędzia, których łączna wartość wyniosła ponad 4 tysiące złotych. Rabuś usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

9 października br. policjanci ze Słomnik zostali powiadomieni o kradzieży w sklepie wielobranżowym, do której doszło dwa dni wcześniej w Kocmyrzowie. Łupem złodzieja padły elektronarzędzia o łącznej wartości 2 tysięcy złotych. 
Nad sprawą pracowali kryminalni ze Słomnik. W trakcie prowadzonych czynności policjanci szybko ustalili, że sprawcą jest 35-latek z Kocmyrzowa. Mężczyzna 12 października br. został przez kryminalnych zatrzymany w miejscu zamieszkania. 

Wyszło też na jaw, że to nie była jego jedyna kradzież. Kryminalni powiązali sprawcę z inną dokonaną w sieciowym sklepie spożywczo – przemysłowym kradzieżą, do której doszło tego samego dnia i w tej samej miejscowości. Tam łupem złodzieja padły artykuły spożywcze, przemysłowe, chemiczne oraz alkoholowe, na łączną kwotę ponad 2 tysięcy złotych.

Śledczy zebrali materiał dowodowy potwierdzający ten fakt, jak również ustalili, że w tym sklepie dokonał kradzieży dwukrotnie. 
Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego policjanci znaleźli część skradzionego łupu, który zabezpieczyli i zwrócili właścicielom. 

35-latek usłyszał w komisariacie trzy zarzuty dokonania kradzieży, na łączną kwotę ponad 4 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 
 

Powrót na górę strony