Aktualności

Wpadł na kradzieży w sklepie odzieżowym.. okazało się, że był również poszukiwany przez Sąd

Krakowscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który ukradł odzież o wartości ponad 2000 zł. Jak się okazało był również poszukiwany przez Sąd. Za kradzież popełnioną w warunkach recydywy grozi mu wyższy wymiar kary.

30 stycznia br. krakowscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednej z sieci sklepów odzieżowych w jednej z galerii handlowych doszło do kradzieży. Mężczyzna ukradł ubrania o wartości ponad 2000 zł. Z ustaleń policji wynikało, że mężczyzna wszedł do sklepu, wybrał ubrania, a następnie schował je do torby i opuścił sklep bez płacenia.

Gdy 28-latek wyszedł ze sklepu został ujęty przez pracownika ochrony. Na miejscu okazało się, że to nie pierwsze spotkanie tego mężczyzny z organami ścigania. Po sprawdzeniach w policyjnych systemach okazało się, że sprawca tej kradzieży, jest również poszukiwany przez sąd, za samowolne oddalenie się z miejsca wykonywania pracy, będąc pozbawionym wolności. Zanim jednak 28-latek trafił do zakładu karnego, usłyszał zarzut kradzieży.

Za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak kara ta może być wyższa, ponieważ mężczyzna działał w warunkach recydywy.
 

Powrót na górę strony