Aktualności

Podsumowanie działań „Alkohol i Narkotyki” na drogach powiatu olkuskiego

12 lutego 2024 roku policjanci z olkuskiej drogówki prowadzili działania prewencyjno-kontrolne „Alkohol i Narkotyki”, których celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie kierowców znajdujących się  pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego. Takie akcje kontrolne prowadzone są cyklicznie i odbywają się  na terenie powiatu olkuskiego. W tym dniu policjanci, skontrolowali 362 kierowców, z czego trzech znajdowało się w stanie nietrzeźwości i jeden po użyciu alkoholu. 

60-letni kierowca został zatrzymany w Sienicznie. Mężczyzna kierował fiatem mając ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugi, 52-letni kierowca forda został zatrzymany w Olkuszu. Miał 0,85 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Natomiast kierująca oplem została zatrzymana w Kwaśniowie Górnym. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało u niej 0,9 promila alkoholu.

Ryzyko spowodowania wypadku przez kierującego pod wpływem alkoholu jest duże i często staje się przyczyną wielu tragedii.
 

Powrót na górę strony