Aktualności

Oszustwo metodą na BLIK

Wczoraj, mieszkaniec powiatu miechowskiego został oszukany metodą na blika. 39 - latek nawet nie przypuszczał, że kwota 3 tys. zł z jego konta bankowego może szybko zmienić właściciela.

9 maja br., funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Miechowie przyjęli zawiadomienie od 39- latka, który dał się oszukać metodą na blika. Mężczyzna „pozbył się” 3.000 zł ze swojego konta.  Złodzieje 3- krotnie wykonali do niego połączenia, każdorazowo dzwoniła do niego inna osoba z innego numeru telefonu komórkowego. Jako pierwsza zadzwoniła kobieta, która przygotowywała grunt dla swoich kolegów. Wypytywała mężczyznę o kredyty bankowe oraz konta, na których ma ulokowane oszczędności. Twierdziła, że po jej telefonie na pewno skontaktują się z nim pracownicy banku w celu weryfikacji jego konta bankowego. Tak też się stało, nasz 39- latek otrzymał jeszcze dwa połączenia rzekomo od pracowników banku. Podczas dwóch poleczeń telefonicznych oszuści instruowali 39-latka, co po kolei ma wykonywać w celu zamknięcia jego konta bankowego. Nasz mieszkaniec zaledwie potwierdził swoje dane, przekazał kod akceptacyjny, który otrzymał w wiadomości push-up, oraz przesłał kod czek blik a pieniądze zamiast powędrować z zamkniętego konta bankowego na fundusz powierniczy trafiły na konto oszustów.

Pamiętajmy- należy zachować ostrożność i nie udostępniać nikomu swoich danych osobowych oraz kodów z wiadomości sms. W przypadku podejrzeń o oszustwo warto jest natychmiast skontaktować się z bankiem i policją.

Powrót na górę strony