Aktualności

Policjanci z Brzeźnicy pomogli mężczyźnie, który targnął się na swoje życie

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Brzeźnicy pomogli uratować życie mężczyzny, który próbował popełnić samobójstwo. Dzięki mundurowym oraz pomocy kobiety, trafił on pod opiekę specjalistów.

Kilka dni temu, oficer dyżurny wadowickiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny w kryzysie emocjonalnym. Według informacji przekazanych przez zgłaszającego, mieszkaniec gminy Brzeźnica, wysłał mu niepokojące wiadomości, z których wynikało, że się z nim żegna. Dyżurny natychmiast powiadomił patrol policji z brzeźnickiego komisariatu, który podjął próbę odnalezienia mężczyzny. Policjanci wiedzieli, że przy takich interwencjach liczy się każda minuta, dlatego niezwłocznie pojechali pod adres, gdzie według ustaleń miał on zamieszkiwać, jednak pomimo pukania i dzwonienia nikt nie otworzył im drzwi. Policjanci weszli do mieszkania przez otwarte okno, gdzie nikogo nie ujawnili.

Mundurowi po rozpytaniu sąsiadów rozpoczęli poszukiwania w terenie, do których dołączyli także inni funkcjonariusze. W trakcie penetracji terenu, gdy policjanci z Brzeźnicy powrócili w okolice miejsca zamieszkania poszukiwanego mężczyzny nagle usłyszeli krzyki kobiety dobiegające z pobliskiego ogrodu, gdzie znajdował się poszukiwany mężczyzna, który jak się okazało, podjął już próbę samobójczą.

O zaistniałym fakcie mundurowi natychmiast powiadomili dyżurnego, który skierował na miejsce służby medyczne. Kiedy zespół ratownictwa medycznego dotarł na miejsce, policjanci pomogli w transporcie poszkodowanego do karetki z uwagi na trudno dostępny teren. Finalnie mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Ta sytuacja miała swój szczęśliwy finał. Pamiętajmy, że każdy z nas może mieć słabsze chwile. Na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji pomocowych m.in. powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej, ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne.
Przypominamy, że na terenie Wadowic, pomocy i wsparcia w kryzysie udziela np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Radoczy, ul. Dworska 9, tel. 33 873 10 01, e-mail: kontakt@oikradocza.pl lub Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie w Wadowicach, ul. Adama Mickiewicza 15, tel. 33 870 90 00, e-mail: pcpr-wadowice@pcpr-wadowice.pl

Powrót na górę strony