Aktualności

Podsumowanie weekendowej pracy policjantów ruchu drogowego z powiatu krakowskiego

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie w ubiegły weekend, na drogach powiatu krakowskiego ujawnili 105 wykroczeń, wyeliminowali z drogi dwóch nietrzeźwych kierujących, a kolejnemu, za przekroczenie prędkości, zatrzymali prawo jazdy. 

W ubiegły weekend (od 10 do 12 maja br.) policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie skontrolowali 161 pojazdów, ujawniając przy tym 105 wykroczeń w ruchu drogowym.

Naruszenia te skutkowały nałożeniem przez mundurowych mandatów karnych na 80 kierujących. Wobec 2 kierowców skierowano wnioski o ukaranie do sądu, a pozostałe osoby zostały pouczone. 

Kolejnemu, za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali prawo jazdy. Podczas kontroli stanu technicznego w 9 pojazdach ujawnili nieprawidłowości, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. W tym okresie patrole ruchu drogowego zostały również wezwane na miejsce 19 zdarzeń drogowych, które miały miejsce na terenie powiatu krakowskiego.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i jazdę zgodną z przepisami!
 

Powrót na górę strony