Aktualności

Powiat krakowski. Sprawca podpalenia trzech budynków zatrzymany

Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych ustalili i zatrzymali 19-latka, odpowiedzialnego za celowe wywołanie pożaru. Mężczyzna na terenie gminy Mogilany, celowo podpalił trzy sąsiadujące ze sobą niezamieszkałe budynki typu altanki. Starty oszacowano na kwotę 20 tysięcy złotych. 19-latkowi grozi do 5 lat wiezienia. 

22 kwietnia br. oficer dyżurny Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych został powiadomiony o pożarze budynków w jednej z miejscowości gminy Mogilany. Pod wskazany adres został wysłany patrol. Na miejscu policjanci zastali zastępy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, gaszącej pożar, pochłoniętych w całości ogniem trzech sąsiadujących ze sobą budynków. Dwa z nich - typu altanki uległy całkowitemu spaleniu, kolejny blaszano-drewniany uległ częściowemu zniszczeniu. To niezamieszkałe budynki i w chwili pożaru nikt wewnątrz nie przebywał. Wartość zniszczeń oszacowano na kwotę 20 tysięcy złotych.

Policjanci zajęli się namierzaniem podpalacza. M.in. dzięki zabezpieczonemu nagraniu z monitoringu, na którym sprawca częściowo był widoczny na drodze dojścia do miejsca zdarzenia, kryminalni ustalili personalia podpalacza. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu myślenickiego. Po zgromadzeniu materiału dowodowego, 10 maja br. policjanci zatrzymali sprawcę.

Tego samego dnia, 19-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia poprzez wywołanie pożaru dwóch drewnianych altanek i niezamieszkałego budynku drewniano – blaszanego, do czego się przyznał. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.  
 

Powrót na górę strony