Aktualności

Suscy policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem podróżnych

Policjanci drogówki odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa na drogach. Ich codzienna służba obejmuje nie tylko egzekwowanie przepisów ruchu drogowego, ale także troskę o stan techniczny pojazdów, zwłaszcza tych przeznaczonych do przewozu pasażerów. Majowa pogoda zachęca do różnego rodzaju wycieczek, a przede wszystkim szkolnych dlatego też suscy policjanci sprawdzają autokary, by spełniały przed wyjazdem wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

Kierowcy autokarów mają ogromną odpowiedzialność za bezpieczeństwo pasażerów, dlatego regularne kontrole techniczne są niezbędne. Niezależnie od pory roku, czy są wakacje, czy ferie do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej wpływają wnioski o kontrole autokarów ze strony organizatorów jak i samych rodziców. Policjanci drogówki przeprowadzają szczegółowe inspekcje pojazdów przed ich wyruszeniem w podróż, sprawdzając dokumentację pojazdów oraz samych kierowców, czy posiadają wymagane uprawnienia i dokumenty niezbędne do przewozu pasażerów. Sprawdzają stan techniczny, oświetlenie, hamulce, ogumienie oraz inne istotne elementy. 
Dzięki starannym działaniom policjantów, podróżni mogą czuć się bezpiecznie podczas podróży autokarem, mając pewność, że są przewożeni w bezpiecznych warunkach. Dbając o regularne kontrole i nadzór nad autokarami, policjanci drogówki nie tylko zapobiegają potencjalnym zagrożeniom na drogach, ale także promują kulturę bezpieczeństwa w transporcie publicznym. Takie zaangażowanie i troska o bezpieczeństwo podróżnych sprawiają, że każda wycieczka autokarowa rozpoczyna się od pewnej bazy bezpieczeństwa.

Na stronie internetowej suskiej Policji została założona zakładka „e-usługa”, gdzie w katalogu można wybrać opcję: KONTROLA AUTOBUSÓW i internetowo złożyć wniosek z prośbą o policyjną kontrolę autokaru przed wyjazdem. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które ułatwi rodzicom, opiekunom, organizatorom wycieczek zgłaszanie  takich kontroli. 
https://euslugi.malopolska.policja.gov.pl/mieszkaniec/katalog-e-uslug/eusluga-kontrola-autobusu/formularz

Suscy policjanci życzą wszystkim samych przyjemnych i bezpiecznych podróży!

Powrót na górę strony