Aktualności

Ujęty nietrzeźwy kierujący

Dzięki zdecydowanej reakcji kierującej nietrzeźwy kierujący został zatrzymany. Urządzenie do badania stanu trzeźwości wskazało 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione przestępstwo 58–latek odpowiedział przed sądem.

14 maja br., około godziny 11:40 oficer dyżurny chrzanowskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy fiata przez inną uczestniczkę ruchu drogowego.  Kobieta, jadąc  ul. Borowcową w Chrzanowie zwróciła uwagę na pojazd m-ki Fiat, którego tor jazdy mógł świadczyć o tym, że jego kierowca jest pijany. Na skrzyżowaniu ulic Borowcowej z ul. Metalowców mężczyzna zjechał na parking i zatrzymał się.  Kobieta również zatrzymała swój pojazd, a następnie podeszła do fiata. Od mężczyzny poczuła silną woń alkoholu, w związku z tym wyciągnęła kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę, po czym powiadomiła służby. Po przybyciu patrolu Policji 58 -letni kierowca fiata został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 2,7 promila. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz 58-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Zgodnie z art. 178a par 1 kk grozi mu wolności do lat 3.
Ogromne podziękowania za wyjątkowo odważne działanie należą się kobiecie, która błyskawicznie zareagowała na przestępstwo.
Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z przepisów. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.
Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o wszelkich niepokojących zdarzeniach. Policjanci sprawdzą otrzymany sygnał!

 

Powrót na górę strony