Aktualności

Wpadł, bo nie zatrzymał się do kontroli drogowej

19 maja br., w powiecie miechowskim, 41-letni mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się potem okazało był nietrzeźwy, posiadał przy sobie narkotyki a uciekał bo miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

19 maja br., funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie otrzymali informację, że w jednej z miejscowości w powiecie miechowskim może kierować samochodem osoba nietrzeźwa. Mundurowi od razu udali się we wyznaczone miejsce. Zobaczyli wskazany pojazd, który prowadził mężczyzna, na miejscu pasażera siedziała młoda kobieta.

Funkcjonariusz dał sygnał do zatrzymania się, jednak kierujący zbagatelizował polecenie mundurowego i z impetem przyspieszył nie zatrzymując się do kontroli drogowej. Miechowscy funkcjonariusze ruszyli w pościg za uciekinierem. Kierujący pojazdem nagle zjechał z głównej drogi skręcając w drogę polną, która nie była przystosowana do poruszania się pojazdami. Policjanci kontynuowali pościg pieszo. Dobiegli do uciekinierów i ich wylegitymowali. Po sprawdzeniu w Krajowym Systemie Informacji Policji okazało się, że 41-latek nie powinien kierować pojazdami mechanicznymi, ponieważ ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Od mężczyzny i kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu. Dodatkowo mundurowi w pojeździe ujawnili susz roślinny w postaci marihuany oraz pałkę teleskopową. Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu, dlatego też została mu pobrana krew do badań.

20 maja br., usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, posiadania narkotyków oraz kierowanie pojazdem pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi do 13 lat pozbawienia wolności

Powrót na górę strony