Aktualności

Policjanci zakopiańskiej drogówki w miniony weekend ujawnili 54 przekroczenia dozwolonej prędkości

W miniony weekend policjanci zakopiańskiej drogówki prowadzili działania „prędkość” na terenie powiatu tatrzańskiego. Patrole pojawiły się na podhalańskich drogach, reagując na wszelkiego rodzaju wykroczenia w ruchu drogowym. Podczas działań policjanci ujawnili aż 54 wykroczenia, w których kierowcy jechali za szybko. Policjanci zatrzymali również jednego nietrzeźwego kierującego.

Weekendy na podhalańskich drogach cechują się wzmożonym ruchem turystycznym. Wielu turystów niestety nie stosuje się do ograniczeń prędkości w miejscach, gdzie lokalni mieszkańcy najczęściej korzystają z przejść dla pieszych. W tych lokalizacjach policjanci zakopiańskiej drogówki prowadzili działania kontrolne. Łącznie podczas podejmowanych kontroli w miniony weekend policjanci ujawnili aż 54 wykroczenia. Niechlubny rekordzista, który jechał 115 km/h przez miejscowość Bukowina Tatrzańska już stracił prawo jazdy. Był to 31-letni kierowca z województwa pomorskiego. Zatrzymywani byli również drogowi recydywiści, którzy notorycznie przekraczają dozwoloną prędkość. Wówczas nakładane grzywny w postaci mandatu karnego są podwójne. Policjanci ujęli również 48-letniego mieszkańca powiatu tatrzańskiego, który zdecydował się na jazdę samochodem, mając w organizmie ponad 1 promil alkoholu.   

Przypominamy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

Apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Powrót na górę strony