Aktualności

Oświęcimscy policjanci promowali bezpieczeństwo i służbę w Policji podczas pikników rodzinnych

Data publikacji 31.05.2024

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji oprócz dbania o ład i porządek publiczny na terenie powiatu, uczestniczą również w spotkaniach z mieszkańcami podczas różnego rodzaju pikników rodzinnych i charytatywnych. Pikniki są znakomitą okazją do przybliżenia uczestnikom zasad bezpieczeństwa oraz promocji służby w Policji.

W ubiegły weekend (25 i 26.05.2024) policjanci uczestniczyli w czterech piknikach rodzinnych, które odbyły się: w Oświęcimiu, w Bobrku, w Kętach oraz w Nowej Wsi.
Na swoim stoisku policjanci pionu prewencji oraz ruchu drogowego z Oświęcimia i Kęt, prezentowali radiowozy, motocykle oraz sprzęt i wyposażenie policyjne. Mundurowi przybliżali uczestnikom zagadnienia związane z zasadami bezpieczeństwa w domu, na drodze i w Internecie. Przestrzegali przed różnego rodzaju cyberzagrożeniami, czy oszustwami internetowymi. Informowali o przepisach ruchu drogowego niezwykle ważnymi dla pieszych oraz kierowców. Prezentowali funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”,  funkcjonowanie aplikacji  „Moja Komenda”, opowiadali o zadaniach dzielnicowego realizowanych w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Opowiadali jak wygląda, i na czym polega służba w różnych pionach Policji, zachęcając uczestników do wstąpienia do służby w Policji. Dzieci miały możliwość usiąść za kierownicą motocykla i radiowozu, a także zobaczyć własne odciski palców i dowiedzieć się jak Policja wykorzystuje ślady daktyloskopijne do ścigania przestępców.

Dzieci chętnie przymierzały akcesoria policyjne, a rodzice wykonywali pamiątkowe zdjęcia.
 

 

  • policjanci i policjantka przy motorze na motorze siedzi dziewczynka
  • policjant prezentuje nastolatkwi tarczę obok dzieciw tle namiot
  • policjantka i dzieci przy stoisku policyjnym
  • policjantka pokazuje dziecku jak pobierane są odciski palców
Powrót na górę strony