Aktualności

„Maraton czytania dzieciom” z udziałem komendant chrzanowskiej jednostki Policji

Czytanie dziecku to nie tylko przyjemność, ale także jedna z najskuteczniejszych metod wychowawczych. Poprzez czytanie dzieciom bajek, uczymy najmłodszych języka, wzbogacamy ich słownictwo, a przede wszystkim rozwijamy dziecięcą wyobraźnię. Czytanie dzieciom doskonali ich logiczne myślenie, uczy umiejętności rozróżniania dobra od zła. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to jedno z największych, corocznych świąt literackich, które na stałe wpisało się w harmonogram Miejskiej Biblioteki w Chrzanowie.

„Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!” – pod takim hasłem ruszyła wczoraj (3 czerwca br.) kolejna już XIV edycja Chrzanowskiego Maratonu Czytania Dzieciom. Corocznie, w Miejskiej Bibliotece Publicznej  w Chrzanowie spotykają się m.in. samorządowcy, szefowie oraz przedstawiciele lokalnych instytucji. Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie reprezentowana była przez samą szefową tej jednostki insp. Urszulę Martyniuk, która przeczytała Dzieciom z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Chrzanowie wierszyk Danuty Wawiłow „Siedzieli na ganku”.

Bardzo dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie za zaproszenie do udziału w tak pięknej idei, jaką jest czytanie dzieciom. Serdecznie gratulujemy Dzieciom z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Chrzanowie oraz ich opiekunkom  za piękne występy i kreatywne stroje nawiązujące do tematyki bajek.  

Powrót na górę strony