Aktualności

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

Funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego wielickiej komendy, w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 53-latek kierujący suzuki miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Teraz kierującemu grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

31 maja b.r., po godzinie 20, na terenie gminy Niepołomice, funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego wielickiej jednostki, będąc w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę na kierującego pojazdem marki Suzuki. Kierujący, jechał całą szerokością jezdni. Gdy skręcił na teren jednej ze stacji paliw, funkcjonariusz pojechał za nim i od razu podbiegł do kierującego. Gdy wyczuł od niego alkohol, wyjął kluczyki ze stacyjki i o całej sytuacji powiadomił dyżurnego wielickiej komendy. Do czasu przyjazdu patrolu, nie pozwolił mu oddalić się z miejsca.
Badanie stanu trzeźwości 53-letniego mężczyzny wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po weryfikacji w policyjnych systemach okazało się, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

 

Powrót na górę strony