Aktualności

Pikniki rodzinne z okazji Dnia Dziecka

Podczas ubiegłego weekendu (1 i 2.06.2024) na terenie powiatu oświęcimskiego odbyło się wiele imprez plenerowych związanych z obchodami Dnia Dziecka. Policjanci oprócz dbania o ład i porządek publiczny w miejscach, gdzie odbywały się pikniki rodzinne przygotowali również stoiska profilaktyczno - promocyjne na których przybliżali dzieciom, ich rodzicom oraz turystom zasady bezpieczeństwa, a także promowali służbę w Policji.  

Pikniki rodzinne odbyły się w Grójcu, w Parku Pokoju w Oświęcimiu, gdzie stowarzyszenie Pozytywni zorganizowało 4. Pozytywny Dzień Dziecka na wsparcie leczenia Nadii. Kolejny piknik odbył się w Zatorze na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu. 

Na swoich stoiskach policjanci pionu prewencji oraz ruchu drogowego z Oświęcimia i Zatora, prezentowali radiowozy, motocykle oraz sprzęt i wyposażenie policyjne. Dodatkowo na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu w zatorze odbył się pokaz tresury psów policyjnych. Mundurowi przybliżali uczestnikom zagadnienia związane z zasadami bezpieczeństwa w domu, na drodze i w Internecie. Przestrzegali przed różnego rodzaju cyberzagrożeniami, czy oszustwami internetowymi. Informowali o przepisach ruchu drogowego niezwykle ważnymi dla pieszych oraz kierowców. Prezentowali funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, funkcjonowanie aplikacji „Moja Komenda”, opowiadali o zadaniach dzielnicowego realizowanych w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Opowiadali jak wygląda i na czym polega służba w różnych pionach Policji, zachęcając uczestników do wstąpienia do służby w Policji. Dzieci miały możliwość usiąść za kierownicą motocykla i radiowozu, a także zobaczyć własne odciski palców i dowiedzieć się jak Policja wykorzystuje ślady daktyloskopijne do ścigania przestępców.

Dzieci chętnie przymierzały akcesoria policyjne, a rodzice robili im pamiątkowe zdjęcia.

 


 

Powrót na górę strony