Aktualności

Nietrzeźwy kierujący z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

Policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach zatrzymali 43-latka, który chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, uciekał policjantom. Po pościgu pojazdem mężczyzna próbował też uciec pieszo, ale policjanci szybko go dogonili i obezwładnili. Okazało się, że powodem jego ucieczki był fakt, że posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, był pijany i miał przy sobie amfetaminę. Teraz 43-latek odpowie za 4 przestępstwa. 

29 maja br. policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach podczas patrolu w jednej z miejscowości gminy Krzeszowice, zauważyli kierującego nissanem, który popełnił wykroczenie drogowe, polegające na niezastosowaniu się do znaku B-20 „STOP”. Mundurowi wydali więc sygnały świetlne i dźwiękowe, celem zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej. Niestety kierujący je zlekceważył i podjął ucieczkę. Mundurowi rozpoczęli pościg za uciekinierem, jednocześnie informując o zaistniałej sytuacji oficera dyżurnego. Po przejechaniu około 500 metrów kierowca porzucił nissana i podjął ucieczkę pieszą.

Policjanci zaparkowali radiowóz i pobiegli za uciekinierem, którego dogonili i obezwładnili. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec gminy Krzeszowice. Szybko stało się jasne, co było powodem jego ucieczki. Policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu, więc zbadali go alkomatem, który wykazał ponad promil alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że 43-latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia do kierowania, ale to nie wszystko…

Okazało się też, że miał w kieszeni ponad 4 gramy amfetaminy. 43-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Kolejnego dnia w komisariacie usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pod wpływem alkoholu i pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, a także posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 
 

Powrót na górę strony