Aktualności

Policyjny patrol przerwał jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 44-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna kierował samochodem, mając w organizmie 1 promil alkoholu.

6.06.br. policjanci pilnowali bezpieczeństwa na osiedlu Chemików w Oświęcimiu. Tuż po godzinie 5, na ulicy Dąbrowskiego zauważyli samochód marki Opel, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy.  W związku z powyższym funkcjonariusze włączyli sygnały uprzywilejowania, dając kierowcy sygnał do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze, przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą opla siedział 44-letni obywatel Ukrainy. Mundurowi, wyczuwając od niego woń alkoholu poddali go badaniu, które wykazało 1 promil alkoholu. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. W przypadku, gdy badanie stanu trzeźwości wykaże, co najmniej 1,5 promila alkoholu, grozi również konfiskata pojazdu lub jego równowartości.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112.

 

Powrót na górę strony