Aktualności

Nietrzeźwy z aktywnymi zakazami i poszukiwany

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Chrzanowie zatrzymali do kontroli kierującego VW, ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość. 38- latek kierował samochodem pod wpływem alkoholu, bez uprawnień, z trzema aktywnymi zakazami. W dodatku był poszukiwany przez dwa Sądy Rejonowe do odbycia kary pozbawienia wolności.

7 czerwca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Chrzanowie dokonywali pomiaru prędkości  na ul. Pogorskiej.  Około godz. 7:10 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który przy obowiązującej prędkości do 40 km/h jechał 64 km.h. Jak się okazało, siedzący za kierownicą 38- latek był nietrzeźwy, miał 0,9 promila alkoholu. W systemach policyjnych ruchu drogowego widniał zapis m.in. o braku uprawnień do kierowania i aż trzykrotnym aktywnym zakazie kierowania pojazdami. Mężczyzna był ponadto poszukiwany przez dwa Sądy Rejonowe do odbycia kary w zakładzie karnym. Po spędzonej nocy w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych mężczyzna został doprowadzony do zakładu karnego. 

Przypominamy, że kierowanie bez uprawnień jest wykroczeniem, natomiast złamanie sądowego zakazu jest już przestępstwem zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.    

 

 

 

Powrót na górę strony