Aktualności

Zwycięzcy konkursu „Navigator Bezpieczeństwa” na dniu otwartym Szkoły Policji w Katowicach

Jedną z nagród w konkursie „Navigator Bezpieczeństwa” była wizyta w Szkole Policji w Katowicach, podczas organizowanego tam dnia otwartego. Uczestnicy zwiedzili obiekt i mogli zobaczyć przygotowane atrakcje, a także poznać charakter pracy policjantów i innych służb.

„Navigator Bezpieczeństwa” to wspólny projekt Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa zorganizowany pod koniec września ub.r. Turniej skierowany był do uczniów krakowskich szkół, a reprezentanci wzięli udział w zmaganiach mających formę gry terenowej. Celem przedsięwzięcia było podniesienie świadomości młodzieży z zakresu bezpieczeństwa, promowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz umiejętności pracy w grupie, a także uczciwej rywalizacji.
Jedną z nagród dla laureatów była możliwość wspólnego wyjazdu do Szkoły Policji w Katowicach, gdzie 7 czerwca br. organizowany był dzień otwarty.

Wydarzenie rozpoczęło się od apelu i odegrania hymnu państwowego. Apel uświetnił pokaz musztry policyjnej oraz występ orkiestry z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wszyscy mogli zobaczyć pokaz sprawności fizycznej policjantów i słuchaczy szkoły czy też przykładowe techniki interwencji policyjnych. Przygotowane stoiska policyjne i innych służb oferowały możliwość obejrzenia sprzętu i zapoznania się z charakterem pracy policjantów, strażaków, straży leśnej czy straży granicznej. Niewątpliwą atrakcją była prezentacja umiejętności psów policyjnych i policji konnej. Przybyli tego dnia mogli też zobaczyć inscenizację napadu na bank i odbijania zakładnika.  

Starsi uczestnicy licznie gromadzili się w policyjnej strzelnicy, gdzie oprócz pokazów mogli usłyszeć o szkoleniu przyszłych policjantów z obsługi broni służbowej.
Dodatkowo uczestnicy wyjazdu mogli zasmakować tradycyjnej grochówki przygotowanej przez kuchnię katowickiej szkoły. Zwiedzanie katowickiego obiektu było także doskonałą okazją do zachęcenia uczniów, aby wstąpić w policyjne szeregi.
 

  • 1 grupa młodzieży w autokarze
  • 2 brama Szkoły Policji w Katowicach
  • 3 grupa młodzieży podczas zbiórki na terenie obiektu
  • 4 laureci konkursu wraz z policjantkami idą aleją na terenie szkoły
  • 5 ludzie zgromadzeniu podczas apelu
  • 6 policyjna orkiestra
  • 7 pokaz policji konnej
  • 8 pokazy na strzelnicy Szkoły Policji w Katowicach
Powrót na górę strony