Aktualności

Naruszył prokuratorskie zakazy trafił do aresztu śledczego

Policja, Prokuratura oraz Sąd działając na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem, podejmują zdecydowanie działania wobec sprawców przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu. Przekonał się o tym 42-letni mieszkaniec Brzeszcz, w powiecie oświęcimskim, Mężczyzna naruszył prokuratorski zakaz zbliżania się i kontaktowania z byłą partnerką, w związku z tym został osadzony w areszcie śledczym.

W niedzielę (9.06.br.)  policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach, zgodnie z poleceniem prokuratora zatrzymali 42-letniego mieszkańca Brzeszcz. Mężczyzna naruszył wydany pięć dni wcześniej, prokuratorski zakaz zbliżania się i kontaktowania z byłą, 38-letnią partnerką. Zakazy zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną zostały wydane, w związku z toczącym się od kilku tygodni postępowaniem, z którego wynikało, że mężczyzna wobec pokrzywdzonej dopuścił się gróźb karalnych, uszkodzenia ciała oraz znieważenia. Podejrzany trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.
W poniedziałek (10.06.br.)  42-latek  został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie prokurator przedstawił dowody na złamanie zakazów. Następnie zatrzymany został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. Sędzia po zapoznaniu z materiałami sprawy,  przychylił się do prokuratorskiego wniosku. Wydał postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został osadzony w jednym z aresztów śledczych.

Za groźby karalne grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności,  za uszkodzenie ciała grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za znieważenie grozi grzywna lub kara ograniczenia wolności.

 

Powrót na górę strony