Aktualności

Komendant Miejski Policji w Krakowie wręczył listy gratulacyjne pracownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego

Kierowcy i motorniczy komunikacji miejskiej, już nie raz udowodnili, jak odpowiedzialny jest ich zawód, który nie kończy się wyłącznie na prowadzeniu autobusu czy tramwaju. Wielu z nich przyczyniło się do odnalezienia zaginionych osób czy pomocy innym w potrzebie. W uroczystości podczas, której wyróżniono pracowników MPK, wziął udział Komendant Miejski Policji w Krakowie.

13 czerwca br. w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie odbyło się spotkanie, podczas którego 35 pracowników komunikacji miejskiej zostało wyróżnionych za postawę, jaką wykazali się, pełniąc codzienne obowiązki. Wśród nich byli kierowcy autobusów i motorniczy, którzy dzięki swojej spostrzegawczości odnajdywali osoby zaginione, ratowali życie, prowadząc reanimację oraz udzielali pomocy rannym i chorym, podczas gdy inni pozostawali obojętni na ich los, a także ostrzegali pieszych na pasach by, Ci nie zostali potrąceni przez samochód.

Pracownicy MPK wyrazy uznania mogli usłyszeć od Prezydenta Miasta Krakowa Aleksandra Miszalskiego, Prezesa Zarządu MPK S.A. Rafała Świerczyńskiego, Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie nadkom. Pawła Jastrzębia, Zastępcy Komendanta Straży Miejskiej Miasta Krakowa Zbigniewa Ulmana oraz Marka Maślerza z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Komendant Miejski Policji w Krakowie nadkom. Paweł Jastrząb, wręczył pracownikom MPK listy gratulacyjne składając gratulację i kierując podziękowania dla wyróżnionych, za ich niezwykłe poświęcenie i tak rzadką w dzisiejszych czasach empatię. „To, w jaki sposób pomagacie krakowskim policjantkom i policjantom w codziennych zadaniach, budzi mój wielki szacunek. Odwaga, znajomość procedur, a przede wszystkim ogromna empatia. Dziękuję za to wsparcie, bo w ten sposób wspólnie pracujemy na rzecz bezpieczeństwa w Krakowie– powiedział szef krakowskich policjantów.

Powrót na górę strony