Aktualności

Oświęcimscy policjanci zatrzymali pięcioro poszukiwanych 

W ciągu dwóch dni policjanci z „listy” poszukiwanych skreślili pięć osób. Wśród zatrzymanych przez nich znalazła się kobieta poszukiwana listem gończym.

W środę (12.06.br.) o godzinie 13.45 policjanci z kęckiego komisariatu Policji na ulicy Jana III Sobieskiego w Kętach zatrzymali 43 – letniego mieszkańca Kęt. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bielsku – Białej, celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo skarbowe. Mężczyzna skorzystał z możliwości uwolnienia się od kary poprzez zapłacenie zaległej grzywny w kwocie 3000 zł, w związku z tym został zwolniony.
O godzinie 15 w Laskowej gm. Zator policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego na terenie jednej z posesji zatrzymali poszukiwanego 58 - letniego mieszkańca Zatora. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu, celem odbycia 100 dni kary pozbawienia wolności za przestępstwo drogowe.

W czwartek (13.06.2024) tuż przed godziną 10 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach interweniowali w jednym z marketów spożywczych w Kętach gdzie pracownicy ochrony ujęli sprawcę kradzieży alkoholu. Podczas legitymowania 36 – letniego mieszkańca Kęt, okazało się, że jest on osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia 90 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za kradzieże.

O godzinie 15 policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej Komendy Policji na terenie jednej z posesji w Oświęcimiu zatrzymali 24 – letnią mieszkankę Oświęcimia poszukiwaną listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Toruniu w związku z przestępstwem kradzieży.

Godzinę później policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach patrolując rejon osiedla Nad Sołą w Kętach, zauważyli mężczyznę leżącego na ławce. Natychmiast podbiegli, aby sprawdzić czy potrzebuje pomocy. Okazało się, że mężczyzna zasnął będąc pod mocnym wpływem alkoholu. Podczas legitymowania mundurowi ustalili, że jest to 41 – letni mieszkaniec Kęt, poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu, w celu odbycia 14 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za kradzieże.

Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji.  Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości,  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112. 
Zapewniamy anonimowość.

 

Powrót na górę strony