Aktualności

Sprawca włamania do domu w Zegartowicach zatrzymany

Policjanci z Komisariatu Policji w Dobczycach zatrzymali sprawcę włamania do domu w Zegartowicach. 36-latek pod nieobecność mieszkańców włamał się do budynku i ukradł tysiąc złotych. Już kolejnego dnia funkcjonariusze przedstawili zarzuty zatrzymanemu. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

W poniedziałek (10 czerwca br.) policjanci z Komisariatu Policji w Dobczycach zostali poinformowani o włamaniu do domu w Zegartowicach. Pod nieobecność mieszkańców ktoś, uszkadzając bramę, włamał się do domu i ukradł tysiąc złotych (w stuzłotowych banknotach). Na miejscu pojawili się dzielnicowi, a następnie również kryminalni.

Jak się okazało, włamywacz nie był zbyt ostrożny. Na miejscu pozostawił liczne ślady – m.in. pudełko po papierosach, odciski palców i butów. Zebrane na miejscu dowody, jak i rozmowy z okolicznymi mieszkańcami i pozwoliły wytypować sprawcę. 36-latek z gminy Raciechowice już w dzień włamania rozrzutnie wydawał pieniądze, płacąc banknotami stuzłotowymi. Dzień po włamaniu mężczyzna został zatrzymany. Na podstawie zebranego materiału dowodowego 36-latkowi policjanci przedstawili zarzut włamania.

Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia.
Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
 

Powrót na górę strony