Aktualności

Krakowscy policjanci uczestniczyli w imprezach plenerowych na terenie miasta

„XXV Tydzień Osób Niepełnosprawnych Kocham Kraków z Wzajemnością” na Rynku Głównym  w Krakowie oraz festyny na terenach szkół podstawowych, oraz Szpitalu Specjalistycznym im. Dietla, a także przy Stadionie Cracovii, to niektóre z miejsc, gdzie można było spotkać policjantów Wydziału Ruchu Drogowego oraz technika kryminalistyki Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Przy policyjnych stoiskach zainteresowani mogli zapoznać się ze specyfiką pracy funkcjonariuszy, z czego chętnie korzystali.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uczestniczyli w licznych  wydarzeniach na terenie miasta Krakowa. Pierwsze z przedsięwzięć odbyło się na Rynku Głównym i było organizowane przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa. Wydarzenie to miało na celu zwrócenie uwagi na potrzeby osób z niepełnosprawnościami oraz zwiększenie ich uczestnictwa w życiu społecznym. W tych dniach funkcjonariusze uczestniczyli także w imprezach plenerowych na terenie Szkoły Podstawowej nr 105, Szkoły Podstawowej nr 103 oraz Parku Wodnym, Szpitalu Specjalistycznym im. Dietla i przy Stadionie Cracovii na ulicy Kałuży.

Policjanci prezentowali odwiedzającym policyjny motocykl oraz radiowóz, a także elementy umundurowania. Chętnie poopowiadali o specyfice swojej służby i odpowiadali na pytania zainteresowanych o bezpieczeństwo na drodze i obowiązujące przepisy. Technik kryminalistyki zapoznawał widzów z metodami zabezpieczania śladów, co wzbudzało wśród uczestników ciekowość odnośnie pracy techników kryminalistyki.

Spotkania z policjantami cieszyły się dużym zainteresowaniem. Z uwagi na ogólnodostępne miejsca odbywania się imprez osoby zainteresowanie służbą w policji otrzymywały niezbędne informacje na temat procesu rekrutacji i wymogów jakie powinni spełniać kandydaci.

Powrót na górę strony