Aktualności

Narkotyki trzymał w lodówce

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, ustalili  33-letniego mężczyznę, który miał być w posiadaniu znacznej ilości narkotyków. W wyniku podjętych czynności zabezpieczyli ponad 174 gramy amfetaminy oraz 402 gramy fentyloaminy. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i został aresztowany na 3 miesiące.

Suscy kryminalni nie ustają w walce z podziemiem narkotykowym, czego dowodem jest kolejny zatrzymany posiadający narkotyki w znacznej ilości. Policjanci udali się pod adres gdzie miał przebywać 33-letni mieszkaniec powiatu suskiego. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę w zamrażarce ujawnili zapakowane w folie woreczki. Na pierwszy rzut oka ich zawartość ich była podejrzana dla policjantów.

Badania narkotestem wykazały, że zamiast mrożonek, mężczyzna przechowywał w niej substancje zabronione w postaci amfetaminy oraz fentolaminy o łącznej wadze ponad 574 gram narkotyków. Po wykonanych niezbędnych czynności, mężczyzna został zatrzymany.

Jak ustalili funkcjonariusze, 33-latek był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. Dzień później usłyszał w prokuraturze zarzuty udzielania i posiadania znacznej ilości narkotyków w warunkach recydywy. 

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mieszkańca powiatu suskiego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może być ona zwiększona o połowę.
 

Powrót na górę strony