Aktualności

Spotkanie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej „Biały Potok” w Trzemeśni

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach przeprowadzili spotkanie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej „Biały Potok” w Trzemeśni. Celem wizyty policjantów, było przypomnienie najważniejszych zasad bezpieczeństwa.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z bardzo ważne. Dlatego policjanci z myślenickiej komendy bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o podstawowych środkach bezpieczeństwa. Tym razem funkcjonariusze mieli okazję spotkać się z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej „Biały Potok” w Trzemeśni.

W spotkaniu, które odbyło się 24 czerwca br., uczestniczyli podkomisarz Dawid Wietrzyk oraz młodszy aspirant Sebastian Kruk. Policjanci przekazali zgromadzonym niezbędną wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka”, „policjanta CBŚ” czy „na wypadek”. Zwrócili uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające. Dodatkowo podczas miłej i przyjaznej wymiany zdań, funkcjonariusze odpowiadali na pytania gospodarzy związane z tematyką spotkania, jak również innymi problemami, jakie nurtują ludzi starszych, a mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo. Ponadto uczestnicy spotkania chętnie dzielili się doświadczeniami życiowymi, pozwalającymi na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków na przyszłość.
Spotkanie to przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony