Aktualności

Pracowity dzień policjantów z grupy SPEED

W środę tj.26 czerwca br., policjanci z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Krakowie realizowali działania „PRĘDKOŚĆ”, ukierunkowane na ujawnianie kierujących przekraczających dozwoloną prędkość jazdy. Podczas tej jednodniowej akcji funkcjonariusze skontrolowali prawie 90 pojazdów. Ujawnili 85 kierujących poruszających się z nadmierną prędkością oraz 2 kierujących, którzy prowadzili pojazd w stanie nietrzeźwości.

Podczas każdej kontroli drogowej badana jest trzeźwość kierujących, o czym przekonał się 62-letni motorowerzysta w Krakowie na ul. Glinik. Badanie trzeźwości wykazało u niego prawie 1,6 promila alkoholu w organizmie. Na dodatek, jechał on bez kasku ochronnego. Kierujący jednośladem stracił prawo jazdy. Do kontroli drogowej został zatrzymany również 36-letni kierujący samochodem osobowym w miejscowości Gdów – w powiecie wielickim. Badanie trzeźwości wykazało u niego blisko 1 promil alkoholu w organizmie, za co również stracił prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.
Ponadto około godz. 15:30 w miejscowości Jankówka w powiecie wielickim, policjanci grupy SPEED, zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 116 km/h tj., o 66 km więcej, niż dopuszczają przepisy.  Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł oraz 14 pkt. karnymi. W związku z przekroczeniem prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym zostało mu zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.
Pamiętajmy, że nawet najbardziej nasilone działania Policji, nie zastąpią rozwagi i rozsądku na drodze.

 

Powrót na górę strony