Aktualności

Działania „Bezpieczny Motocyklista” w Małopolsce

7 lipca br., małopolscy policjanci ruchu drogowego realizowali działania „Bezpieczny Motocyklista”, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa wśród kierujących jednośladami.

W sumie funkcjonariusze skontrolowali prawie 650 motocyklistów. Ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym 20 polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, co poskutkowało zatrzymaniem praw jazdy na 3 miesiące. Ponadto 8 kierujących nie posiadało uprawnień do kierowania motocyklami. Policjanci zatrzymali również 23 dowody rejestracyjne głównie za zły stan techniczny jednośladu oraz brak aktualnych badań technicznych.

Od początku roku w Małopolsce doszło do 159 wypadków z udziałem motocyklistów (tj. o 80% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego), w których 8 osób poniosło śmierć a 154 zostało rannych. Jedną z głównych przyczyn tych zdarzeń była niestety nadmierna prędkość.  
Działania „Bezpieczny Motocyklista” w sezonie wakacyjnym będą prowadzone cyklicznie, zwłaszcza w weekendy kiedy natężenie ruchu motocyklowego na drogach jest największe.


 

Powrót na górę strony