Aktualności

Wspólne działania Policji oraz Sanepidu w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”

Dąbrowscy policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną wspólnie z pracownikiem Sanepidu w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2024” spotkali się z dziećmi i młodzieżą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gręboszowie. Wizyta miała na celu uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest bezpieczeństwo w życiu codziennym, a zwłaszcza podczas letniego wypoczynku. 

Wakacje to czas odpoczynku, więc policjanci regularnie organizują akcje mające na celu bezpieczeństwo najmłodszych. We wtorek 9 lipca 2024 r. dzielnicowy gminy Olesno oraz pracownik Sanepidu spotkali się z grupą dzieci, które spędzają wolny czas na zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Gminną w Gręboszowie.

Policjant przypomniał najmłodszym numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon. Podczas spotkania omówiono zasady bezpieczeństwa nad wodą, poruszania się po drogach oraz bezpiecznych zachowań podczas kontaktu z psem, oraz w czasie ataku przez to zwierzę.

Ponadto przypomniał jakie zagrożenia mogą płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami i kogo należy powiadomić, gdy zostanie się skrzywdzonym przez osobę dorosłą. Wszystkie informacje były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem jak pokazały dzieci ich wiedza na temat bezpieczeństwa byłą bardzo duża.

Wspólne działania Policji i Sanepidu będą kontynuowane do końca wakacji. 
 

Powrót na górę strony