Aktualności

Śmiertelne potrącenie pieszego w powiecie nowotarskim

Wczoraj, późnym wieczorem, w Zubrzycy Dolnej doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. 31–letni mężczyzna potrącony przez samochód zginął na miejscu.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 21, w miejscowości Zubrzyca Dolna. Jak ustalono na miejscu zdarzenia, 32-letnia kierująca samochodem osobowym marki Nissan, jadąc w kierunku Jabłonki  potrąciła 31-letniego mieszkańca Zubrzycy Dolnej. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kobieta kierująca pojazdem była trzeźwa. Pod nadzorem prokuratora wykonano czynności procesowe, zabezpieczono ślady, wykonano dokumentację fotograficzną. Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku, będą wyjaśniali policjanci w trakcie prowadzonego postępowania.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy. Obecna aura sprawia, że warunki na drogach dla wszystkich uczestników ruchu drogowego są trudne.  Szczególny apel kierujemy również do pieszych, aby nie stwarzać sytuacji niebezpiecznych. Przypominamy o konieczności noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym i zachęcamy do używania odblasków również w obszarze zabudowanym.

Powrót na górę strony