Sądeccy policjanci dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczniami klas mundurowych
9 stycznia br. sądeccy policjanci spotkali się z uczniami klas mundurowych Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu. W ramach szkolenia funkcjonariusze m.in. opowiedzieli o specyfice służby w różnych wydziałach komendy, jak również zachęcali do wstąpienia w szeregi formacji.
Funkcjonariusze podczas zajęć z uczniami przybliżyli im specyfikę służby oraz zakres działań Wydziału Kryminalnego, Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, w tym Referatu do walki z Przestępczością Narkotykową, Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Prewencji. Młodzież miała okazję zapoznać się również z pracą technika kryminalistyki, policyjnych wywiadowców oraz funkcjonariuszy prowadzących czynności poszukiwawcze.
Mundurowi zachęcali uczniów szkoły Sybiraków, by kontynuowali realizację swoich pasji i zainteresowań, zasilając w przyszłości szeregi Policji. Przedstawili im m.in. informacje na temat procesu rekrutacji, jej etapów, testów sprawnościowych, wymagań zdrowotnych oraz wskazali różne ścieżki kariery, które można obrać służąc w Policji.