#DzielnicowyBliżejNas. Dzielnicowa na Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Wiśniowej
Dzielnicowa gminy Wiśniowa oraz Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Dobczycach wzięli udział w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wydarzenie miało na celu promowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach wśród dzieci i młodzieży.
W dniu 10 kwietnia 2025 roku na terenie Gminy Wiśniowa odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD).
Turniej, skierowany do dzieci i młodzieży, miał na celu promowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz rozwijanie świadomości i odpowiedzialności w ruchu drogowym. Składał się z dwóch części – teoretycznej, obejmującej test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, oraz praktycznej, w której uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami jazdy rowerem na specjalnie przygotowanym torze przeszkód.
Policjanci byli obecni zarówno podczas testów, jak i konkurencji praktycznych. Odpowiadali również na bieżące pytania uczestników, udzielając wyczerpujących odpowiedzi i cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Obecność funkcjonariuszy była nie tylko wsparciem merytorycznym, ale również dodatkową motywacją dla młodzieży.
Na zakończenie turnieju zwycięskie drużyny zostały uhonorowane statuetkami, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz słowa uznania za zaangażowanie, sportową postawę i wysoki poziom wiedzy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach turnieju!