Aktualności

Bezpieczny Motocyklista - wojewódzkie działania małopolskich policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 30.04.2025

Sezon motocyklowy rozpoczęty. W sobotę tj. 26 kwietnia br., na terenie Małopolski zostały przeprowadzone wojewódzkie działania „Bezpieczny motocyklista”. w ramach rozpoczętej 31 marca br., kampanii informacyjno-edukacyjnej „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Kampania ma na celu uświadomienie i przypomnienie kierującym jednośladami, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego – najbardziej narażonymi na niebezpieczeństwo na drodze.

Podczas tych jednodniowych działań, policjanci skontrolowali ponad 750 kierujących motocyklami. Ujawnili ponad 100 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym 20 polegające  na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości jazdy.
Od początku roku w Małopolsce doszło do 40 wypadków z udziałem motocyklistów (tj. o 20% mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego), w których 43 osoby zostały ranne (co również jest spadkiem o 17%) a żaden motocyklista nie ginął, podczas gdy w analogicznym okresie roku ubiegłego 2 osoby poniosły śmierć. Jedną z głównych przyczyn tych zdarzeń była nadmierna prędkość.  
Działania „Bezpieczny Motocyklista” będą prowadzone cyklicznie, zwłaszcza w weekendy kiedy natężenie ruchu motocyklowego na drogach jest największe.

 

Powrót na górę strony