Aktualności

Miał ponad 2 promile. Przyjechał do sklepu samochodem, aby kupić czteropak piwa.

Mieszkaniec gminy Zator błyskawicznie zareagował widząc nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna poszedł za nim do sklepu po czym zamknął drzwi na klucz i wezwał Policję. Pijany miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a do sklepu przyjechał po kolejną porcję alkoholu.

Do zdarzenia doszło w środę (16.12.br.) wieczorem, w jednej z podzatorskich miejscowości. 36 – letni mieszkaniec gminy Zator tuż po 20, szedł do sklepu zrobić zakupy. Idąc parkingiem sklepowym zauważył wysiadającego zza kierownicy samochodu marki Daewoo Lanos pijanego kierowcę. Nietrzeźwy zataczając się skierował się do sklepu. 36 – latek wszedł za nim następnie poprosił ekspedientkę o klucze do drzwi wejściowych,  po czym zamknął sklep i wezwał Policję. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się  40 – letni obywatel Białorusi. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie miał 2,20  promila alkoholu. Policjanci ustalili, że Białorusin do sklepu przyjechał po „czteropak”. Drogowy przestępca trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.
Na wyróżnienie i szczególne podziękowania za wzorową reakcje zasługuje 36 – letni mieszkaniec gminy Zator. Mężczyzna,  widząc nietrzeźwego kierowcę, błyskawicznie zareagował  nie dopuszczając, aby ten kontynuował jazdę. Jak stwierdził,  nie mógłby postąpić inaczej, ponieważ oczami wyobraźni już widział jak pijany wsiada ponownie za kierownicę doprowadza do drogowej tragedii. 

Powrót na górę strony