Aktualności

W terenie zabudowanym jechał z prędkością 128 km/h, został zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED

Data publikacji 28.05.2025

Zatrzymane prawo jazdy, mandat karny w wysokości 2.500 złotych i 15 punktów karnych, otrzymał 32-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego, który został zatrzymany przez policjantów grupy Speed Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. 28 maja 2025 roku kierowca opla w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 128 km/h.

28 maja 2025 roku w Olkuszu policjanci z olkuskiej drogówki kontrolowali prędkość smochodów. W trakcie jednego z pomiarów, na ulicy Sikorka w Olkuszu, okazało się, że kierowca opla znacznie przekroczył prędkość. Urządzenie wykazało, że mężczyzna jechał z prędkością 128 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Ponadto 32-letni kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi. 
Pomimo licznych apeli policjantów o rozsądną i rozważną jazdę zgodną z obowiązującymi limitami prędkości, wciąż nie brakuje piratów drogowych. 
Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z przyczyn wypadków drogowych. 
 

 

Powrót na górę strony