Dwukrotnie użył cudzego samochodu, został zatrzymany
Policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który dwukrotnie użył cudzego samochodu bez zgody właściciela. Za pierwszym razem pozostawił samochód z uszkodzeniami przed posesją pokrzywdzonego, a za drugim kierował w stanie nietrzeźwości i został zatrzymany przez policjantów.
Według ustaleń funkcjonariuszy na przełomie 29/30 września br., 24-latek dokonał krótkotrwałego użycia pojazdu marki Seat należącego do innej osoby, po uprzednim zabraniu kluczyków z wnętrza samochodu. Po pewnym czasie mężczyzna odstawił pojazd przed posesją właściciela, pozostawiając go z widocznymi uszkodzeniami, lecz kluczyków właścicielowi nie zwrócił.
11 października br. ten sam 24-latek ponownie użył wspomnianego pojazdu, lecz tym razem zakończyło się to dla mężczyzny zatrzymaniem przez funkcjonariuszy. W sobotni wieczór policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Trzebini podczas patrolu zauważyli utracony pojazd. Mundurowi natychmiast podjęli interwencję, której celem było zatrzymanie seata. Funkcjonariusze wydali kierującemu polecenie do zatrzymania się i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto 24-latek prowadził pojazd będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 1,36 promila alkoholu w jego organizmie. Zatrzymany trafił do chrzanowskiej komendy. Po wykonaniu czynności procesowych usłyszał zarzut dwukrotnego zaboru w celu krótkotrwałego użycia pojazdu, a także jazdy w stanie nietrzeźwości. Grozi mu wysoka grzywna i kara do 5 lat pozbawienia wolności.
