Aktualności

Włamywali się do automatów na myjniach samoobsługowych

Nowotarscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców włamań do automatów na myjniach bezdotykowych na terenie miasta.

20 i 21 grudnia ubr. na terenie Nowego Targu doszło do kilku włamań do automatów na myjniach samoobsługowych.
Sprawcy oprócz kradzieży znajdującego się wewnątrz bilonu, dokonali zniszczeń na kwotę ponad 17 tys. złotych. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu analizując zebrany materiał dowodowy, bardzo szybko ustalili, że związek ze sprawą ma 20-letni mężczyzna oraz jego 31-letnia partnerka mieszkający w Nowego Targu. 23 grudnia ubr., oboje zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania.
Podczas dalszych czynności okazało się, że z włamaniami ma związek jeszcze dwóch nowotarżan w wieku 13 i 15 lat. Cała czwórka podczas włamań ukradła łącznie 3 tys. złotych.
Dorośli sprawcy tego samego dnia  usłyszeli po trzy zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Za popełnione przestępstwa 20-latkowi i jego partnerce grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.
Nieletni 8 stycznia br. zostali przesłuchani w obecności opiekunów, a o ich losie zdecyduje sąd rodzinny, który za popełnione czyny karalne może wobec nich zastosować środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym.
Powrót na górę strony