Aktualności

Podsumowanie Sylwestra oraz Nowego roku w Małopolsce

Data publikacji 02.01.2026

W Małopolsce kilkuset policjantów dbało o bezpieczeństwo w trakcie nocy sylwestrowej. Największe siły zostały zgromadzone w Krakowie oraz w Zakopanem, gdzie co roku odbywają się największe w województwie imprezy plenerowe.

Bezpieczeństwa bawiących się ludzi pilnowali  policjanci prewencji, policjanci kryminalni, ruchu drogowego, a także plutony Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Funkcjonariusze reagowali na zachowania naruszające bezpieczeństwo i porządek publiczny, które często były związane z nadmiernym spożyciem alkoholu. W okresie 31 grudnia i 1 stycznia policjanci zatrzymali 87 osób na gorącym uczynku przestępstwa czy wykroczenia oraz 42 osoby poszukiwane.

31 grudnia i 1 stycznia doszło łącznie do 9 wypadków drogowych, w których dwie osoby poniosły śmierć. Zatrzymano 24 pijanych kierowców. 1 stycznia, po godzinie 1 w nocy, w miejscowości Poręba Radlna (powiat tarnowski) 22-letni kierowca audi zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącą toyotą. Śmierć poniósł pasażer audi – 31-letni mieszkaniec powiatu Tarnowskiego. 22-latek miał ponad 1,2 promila alkoholu we organizmie.
1 stycznia 2026 r., po godzinie 20 w miejscowości Kamień, w powiecie krakowskim na nieoświetlonym odcinku drogi doszło do śmiertelnego potrącenia 66-letniego mężczyzny.

Powrót na górę strony