Aktualności

#DzielnicowyBliżejNas Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

Data publikacji 27.01.2026

Już w przyszły tygodniu uczniowie województwa małopolskiego rozpoczną ferie zimowe. Bocheńscy mundurowi podczas spotkań profilaktycznych omawiali z nimi podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas tej przerwy w nauce.

Dzielnicowi rewiru dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Bochni prowadzą szereg działań profilaktycznych w związku ze zbliżającą się zimową przerwą w nauce. Mundurowi spotkali się m.in. z uczniami klasy o profilu policyjnym z II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni. W trakcie spotkań z uczniami policjanci na przykładach omówili jak być bezpiecznym w miejscu zamieszkania, w miejscu wypoczynku oraz na drodze. Omówiona została także tematyka bezpiecznego korzystania z Internetu, a także prawidłowego zabezpieczenia miejsca zamieszkania przed potencjalnym włamaniem.

Dzielnicowi przestrzegali przed niebezpieczeństwem, które niesie ze sobą wchodzenie na zamarznięte akweny wodne.

Uczniowie województwa małopolskiego rozpoczną ferie zimowe 2 lutego. Przerwa w nauce potrwa 2 tygodnie. 

 

Powrót na górę strony