Policyjni wodniacy na akwenach Małopolski
W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym oraz coraz większą liczbą osób wypoczywających nad wodą przypominamy o konieczności zachowania szczególnej ostrożności i przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa.
Okres letni sprzyja aktywnemu wypoczynkowi nad jeziorami, rzekami i innymi akwenami, jednak chwila nieuwagi, brawura czy lekceważenie zagrożeń mogą prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń w tym również do utonięć. Dlatego warto pamiętać o odpowiedzialnym korzystaniu z kąpielisk, stosowaniu się do obowiązujących oznaczeń i poleceń ratowników oraz sprawowaniu właściwej opieki nad dziećmi.
Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad akwenami w Małopolsce, czuwają policyjni wodniacy. Funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie a także miejscowi policjanci pełnią służbę wodach rzeki Wisły oraz na jeziorach: Czorsztyńskim, Dobczyckim, Mucharskim, Rożnowskim, Klimkowskim i zbiorniku wodnym w Radłowie.
W sezonie letnim uruchamiane są „posterunki sezonowe”. Z policjantami
pełniącymi służbę na poszczególnych zbiornikach, można kontaktować się bezpośrednio pod numerami telefonów :
- Jezioro Czorsztyńskie 723-694-983
- Jezioro Dobczyckie 723-694-984
- Jezioro Mucharskie 515-971-936
- Jezioro Rożnowskie 723-694-982
- Jezioro Klimkowskie 515-971-559
- zbiornik wodny w Radłowie 47 83 11 222
Całodobowo pod numerem alarmowym 112 lub z dyżurnym Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie pod numerem telefonu: 723-663-165.
Bezpieczeństwo nad wodą zależy przede wszystkim od rozwagi i odpowiedzialności każdego z nas.
