Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Krakowscy policjanci zatrzymali samochodowych włamywaczy
22 sierpnia br. krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy najpierw włamali się do jednego z pojazdów na Prądniku Czerwonym a następnie ukradli część jego wyposażenia. Funkcjonariusze w trakcie kontroli osobistej ujawnili przy nich skradzione przedmioty.
Dodano: 26.08.2020 KPP Kraków -
3 miesiące aresztu dla 23-latka podejrzanego o spowodowanie wypadku w Tymbarku
Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 23-latek z powiatu bocheńskiego, który doprowadził do wypadku w niedzielną noc w miejscowości Tymbark. Wczoraj Sąd Rejonowy w Limanowej na wniosek prokuratora wydał postanowienie o zastosowaniu wobec sprawcy izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku oraz jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 26.08.2020 KPP Bochnia -
Podziękowania dla samorządowców ze Starostwa Powiatowego w Krakowie i lokalnych władz za włączenie się w poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu krakowskiego
Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Krakowie oraz lokalnych władz z powiatu krakowskiego na naszym terenie jest znacznie bezpieczniej. Środki finansowe, jakie samorządowcy przekazali na służby ponadnormatywne dla policjantów Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, spowodowały, że na terenie naszego powiatu już w tym roku było o ponad 170 dodatkowych patroli Policji.
Dodano: 26.08.2020 KPP Kraków -
Policjanci wraz z pracownikami Sanepidu kontrolują stosowanie się do obostrzeń epidemiologicznych
Policjanci z dąbrowskiej komendy wspólnie z pracownikami Sanepidu, podczas pełnionej służby kontrolują placówki handlowe oraz miejsca o dużym zagęszczeniu osób. W myśl obowiązujących przepisów to właśnie w tych miejscach powinniśmy korzystać z maseczek. Za niezastosowanie się do zaleceń może grozić mandat w wysokości do 500 złotych.
Dodano: 26.08.2020 KPP Dąbrowa Tarnowska -
Policjant po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży z włamaniem
Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, będąc po służbie, ujawnił na gorącym uczynku sprawców kradzieży kabli z placu budowy w Zielonkach i zatrzymał jednego z nich.
Dodano: 26.08.2020 KP Zielonki -
#WspólnieBezpieczni – Apel lekarza toksykologii
Apel lekarza medycyny Eryka Matuszkiewicza z Oddziału Toksykologii Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu.
Dodano: 26.08.2020 KGP -
Maczetą zranili dwóch mężczyzn. Sprawców pobicia szybko zatrzymali sądeccy policjanci
Kierowca i pasażer samochodu, którzy przyjechali na stację paliw w gminie Korzenna, wdali się tam w awanturę, w trakcie której pobili dwóch młodych mężczyzn i zranili ich maczetą. Niespełna pół godziny później przestępcy byli już w rękach sądeckich policjantów. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.
Dodano: 26.08.2020 KMP Nowy Sącz -
Kierowca, woźnica i turysta z promilami
W minioną sobotę tatrzańscy policjanci podjęli kilkanaście interwencji wobec nietrzeźwych osób. Wśród nich znalazł się turysta na górskim szlaku, woźnica na popularnym deptaku oraz kierowca, który spowodował kolizję w Białym Dunajcu.
Dodano: 25.08.2020 KPP Zakopane -
Policja i Prokuratura stanowczy i skuteczni wobec przemocy w rodzinie
Nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz policyjny dozór, takie środki zapobiegawcze decyzją prokuratora, zastosowano wobec 58-letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami.
Dodano: 25.08.2020 KPP Oświęcim -
Realizacja narkotykowa w Trzebini
Policjanci z komisariatu w Trzebini realizując czynności operacyjne podczas kontroli drogowej zatrzymali 35-latka, który posiadał przy sobie substancje psychoaktywne ponadto miał zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczoną liczbę punktów karnych, a jego bmw nie posiadało ważnej polisy OC oraz aktualnych badań technicznych.
Dodano: 25.08.2020 KPP Chrzanów -
Nietrzeźwi kierowcy w powiecie olkuskim. Bilans weekendu.
Tylko w miniony weekend, olkuscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 3 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie, kolejny 3,2 promila. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Miejmy na dzieję, że zapadnie wobec nich wyrok pozbawienia wolności a poprzez pobyt w zakładzie karnym, te osoby stwarzające zagrożenie dla życia innych, będą izolowanie od reszty społeczeństwa.
Dodano: 25.08.2020 KPP Olkusz -
Policyjni poszukiwacze wypatrzyli kobietę ściganą listem gończym w przejeżdżającym samochodzie
Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 26 – letnią kobietę ściganą listem gończym. Poszukiwacze wypatrzyli ją na miejscu pasażera w jednym z samochodów na trasie Oświęcim – Kęty.
Dodano: 25.08.2020 KPP Oświęcim